Dlaczego gotowe rozwiązania i kreatory do tworzenia sklepów nie są dobrym rozwiązaniem?

  • home
  • /
  • Artykuły
  • /
  • Dlaczego gotowe rozwiązania i kreatory do tworzenia sklepów nie są dobrym rozwiązaniem?

Stworzenie sklepu internetowego jest dziś bardzo proste i dostępne dla każdej osoby. Dzieje się tak m.in. ze względu na dostępne kreatory do tworzenia sklepów czy gotowe platformy do ich zakładania. Choć znacznie ułatwia to cały proces, jest to jednak jedna z niewielu zalet. Poniżej odpowiadamy na pytanie i udowadniamy, dlaczego korzystanie z gotowych rozwiązań i kreatorów w takim wypadku nie jest dobrym rozwiązaniem i dlaczego warto zamówić dedykowany sklep internetowy.

Profesjonalne zaawansowane wykonanie

Pierwszym powodem, dla którego warto korzystać z dedykowanych rozwiązań na zamówienie, a nie gotowych opcji i kreatorów e-sklepów jest profesjonalizm i zaawansowanie wykonania. Kreatory witryn czy sklepów internetowych nawet pomimo sporego wyboru szablonów oferują przeważnie proste, podstawowe i ograniczone witryny. Dzieje się tak dlatego, iż serwisy dające możliwość samodzielnego stworzenia e-sklepu działają szablonowo i mają służyć dużej ilości osób. Tak kompleksowe podejście wymaga wielu kompromisów, które najczęściej odbywają się kosztem rozbudowania serwisu, biznesowych opcji czy zbytniej prostoty sklepu. Witryny stworzone w kreatorach będą ograniczały nasze działanie i nie będą umożliwiały dalszego rozwoju w przyszłości. Pewne ograniczenia dotyczą również liczby produktów, które możemy dodać w sklepie czy implementacji wtyczek, rozszerzeń, modułów itp. Tak stworzone witryny są też tworzone w standardowych projektach, które siłą rzeczy będą mniej efektowne i efektywne od sklepów tworzonych na zamówienie np. pod kątem profesjonalnego czy ekskluzywnego wizerunku.

Możliwość indywidualnego dostosowania

Drugim powodem, dla którego warto stosować usługi dedykowane np. agencji seo jest możliwość indywidualnego ich dostosowania. Kreatory witryn oraz gotowe platformy sprzedażowe tworzone są na podstawie szablonów i nie uwzględniają naszych indywidualnych preferencji, potrzeb czy predyspozycji. Oznacza to, że nie możemy w pełni dostosować ich do swojego stylu sprzedaży. Często jest to problematyczne np. ze względu na charakter produktów, ich prezentacje, sposoby płatności czy systemy magazynowe. Korzystanie z kreatorów daje możliwości wprowadzenia własnych elementów w ograniczonym stopniu oraz nie daje możliwości modyfikowania samego szablonu. Jest to kłopotliwe szczególnie przy średnich i większych sklepach internetowych oraz w sytuacji, kiedy planujemy rozwój marki i działanie na większą skalę.

Własność i brak dalszych kosztów abonamentowych

Dość poważnym problemem w wielu sytuacjach może być forma posiadanego sklepu internetowego. Strony z kreatorów lub na podstawie gotowych rozwiązań np. platform sprzedażowych nie są naszą własnością. Najczęściej płacić musimy regularnie za nie abonament lub inne opłaty cykliczne. Nie możemy też nimi zarządzać według własnego planu oraz musimy stosować się do regulaminu danego serwisu. Może to w przyszłości spowodować np. konieczność zmieniania lub przeniesienia sklepu, co będzie to z pewnością niekomfortowym posunięciem.

Jakość

Korzystanie z kreatorów witryn i gotowych rozwiązań to również konieczność wyboru mniej jakościowych projektów. Nie są one dostosowane do naszych potrzeb, często nie prezentują odpowiedniej funkcjonalności czy estetyki, a samo używanie takich kreatorów nie gwarantuje szybkiej pomocy i obsługi nas w razie problemów.

  • Share:

Leave a Comment

sing in to post your comment or sign-up if you dont have any account.