Ile kosztuje założenie sklepu internetowego?

Sklep internetowy to marzenie wielu osób. Jednym z pierwszych pytań, jakie pada tuż po decyzji o jego założeniu, jest to, ile kosztuje postawienie sklepu internetowego. Nie ma jednej i konkretnej odpowiedzi na ten temat, ale istnienie kilka zakresów cen czy przykładów, które dobrze obrazują koszt stworzenia takiej witryny. W tym tekście przybliżamy tematykę kosztów zakładania sklepu internetowego oraz opisujemy różne warianty.

Założenie sklepu internetowego w kreatorach 100 zł — 500 zł, kilka tysięcy złotych

Pierwszym sposobem, w jaki możemy założyć sklep internetowy, jest założenie go w kreatorach witryn i na platformach sprzedażowych. Będzie to rozwiązanie najtańsze, choć obarczone wieloma minusami. Z pewnością będzie to brak własności witryny, brak możliwości dostosowania jej do swoich potrzeb w pełny sposób, ograniczone możliwości rozwoju czy personalizacji funkcjonalno graficznej. Ceny za postawienie najprostszego sklepu internetowego w kreatorach rozpoczynają się od 100 do 200 złotych rocznie. Ceny oscylują najczęściej w granicach 200 zł — 500 zł w zależności od wybranych pakietów. Opłaty naliczane są miesięcznie lub jednorazowo za cały rok z góry. Jest to jedyny koszt, ale brak dodatkowych np. w postaci konfiguracji czy indywidualnego projektu graficznego jest zarówno plusem, jak i minusem jednocześnie. Plusem — gdyż nie płacimy większej sumy. Minusem dlatego, że są to elementy potrzebne, a oszczędność ta organiczny nasz rozwój jako marki. Ceny na profesjonalnych platformach sprzedażowych mogą jednak w najbogatszych wersjach sięgać nawet kilku tysięcy złotych.

Zamówienie usługi w agencji interaktywnej, seo

Drugim sposobem zakładania sklepu internetowego jest zamówienie witryny w agencji interaktywnej lub seo. Polega ono na stworzeniu przez agencję kompletnego sklepu internetowego i oddaniu go nam do użytkowania. Ceny kompleksowej usługi zależnie e-sklepu wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Ostateczna cena zależna jest od tego, na ile produktów ma być to sklep internetowy, jak szeroko ma być rozbudowany, oraz jakie zaawansowane rozwiązania ma posiadać np. dotyczące płatności czy synchronizacji z programem magazynowym. Ceny do 1000 złotych będą obowiązywały przy prostych sklepach internetowych, które wykorzystywane będą przez osoby chcące rozpocząć dopiero działalność e-commerce. Ceny powyżej 1000 złotych dotyczą bardziej zaawansowanych sklepów internetowych. Te najbardziej rozbudowane mogą być kosztem kilku tysięcy. Ceny zamówienia kompleksowej usługi założenia sklepu internetowego są zatem porównywalne z tymi z gotowych platform sprzedażowych i są świadczone na najwyższym poziomie. Ostateczna cena zależy jednak od indywidualnej sytuacji i jest ustalana po rozmowie z agencją.

Samodzielne postawienie strony www i zamówienie serwisu

Ostatnim rozwiązaniem, które wymagało będzie od nas największej znajomości IT i poświęcenia największej ilości czasu jest samodzielne stworzenie witryny internetowej oraz wykupienie domeny i hostingu. Zamówienie projektu samej strony internetowej to koszt ok. kilkuset złotych. Zamówienie konfiguracji modułu sprzedażowego, magazynowego – jest opcjonalne konieczny i zależny od tego, czy potrzebujemy tak zaawansowanego rozwiązania czy korzystamy jedynie z podstawowego systemu zamówień i płatność dostarczonego z samą witryną. Dodatkowa konfiguracja to koszt nawet ok. 1000 złotych. Sam zakup domeny na rok waha się w granicach 100— 200 złotych. Dodając zakup certyfikatu SSL oraz hostingu, co jest kolejnym kosztem po ok. 100-200 złotych razem, postawienie najprostszego sklepu internetowego samodzielnie będzie kosztem ok. 400-500 złotych.

  • Share:

Leave a Comment

sing in to post your comment or sign-up if you dont have any account.